Jak se ne-zranit v józe aneb mýty pohybových vzorců, WS 8.2.

Punk Jóga

Ctím jógu, ale ještě více ctím naše zdraví.

Jógu praktikuji cca 15 let, pohyb učím cca 23 let.... a před 2,5 lety mě po lekci jógy rozbolely bedra. Zarazilo mě to, jak to, když cvičím každý den? Pozornost se ale stále upínala k dechu a k tomu prostě hlavně cvičit!!
Bolest se začala stupňovat a z dynamické vinyasy mě navíc začal bolet křížový vaz v koleni ... To byla ta chvíle, kdy jsem si otevřela atlas anatomie a začala přemýšlet nad tím, co učím, jak to učím a proč to učím. Rozčarování bylo veliké... ( a další studium bylo tu!)


Zjištění, že špatně provedená střecha oplošťuje záda, že nevhodně postavený bojovník způsobuje vbočený palec(schválně se rozhlédněte po sále, kolik jogínů a jogínek touto patologií disponuje..)
Tak jak se vše posouvá i pohyb zaznamenal novou éru , která preferuje především pohyb zdravý!!! Bohužel to do fitness světa a světa jógy prosakuje velmi pozvolna...
Nevědomost lektorů je obrovská...

Pořád se učíme!!!Zjišťujeme, bádáme, že jóóó!!!! Nebuďme ovce...
Pojďme se tedy podívat na to, co se na lekcích říká a cvičí, pojďme mrknout na úskalí, které v józe číhají, pojďme zapojit zdravý selský rozum...

Workshop je vhodný pro lektory jógy, ale i pro kohokoliv, kdo jógu praktikuje, kdo ji má rád, má rád pohyb a chce pracovat s tělem ve zdraví a chce znát souvislosti.

Bude to hodně o anatomii a bude to hodně i o józe.

V dechu, s obří pokorou a láskou se moc těším, Danča

Cena: 1000,- Kč

Rezervace: Rezervační systém, kalendář - workshopy
Storno možné do 48 hodin před začátkem WS

Zobrazit web
Vloženo Od
Tags: Workshopy

Náš Budha